İzleyici, hayranlar ve kadınlara pazarlama

“Süper kahraman çizgi romanları ne için amaçlıyor?” Sorusu, bu hafta çok fazla tartışmaya (en azından evimin etrafında). Brian Hibbs, çocuğunun bir cömertlik tuzağı yapma hakkında sevimli bir hikaye anlattıktan sonra, 7 yaşındaki için ne tür bir ev eğlencesinin uygun olduğunu düşünen şeylerden başlar.

Bazı [Buddy Saunders’ın] şikayetlerinin muhtemelen aptalca doğasına rağmen, söylediklerinin dikkate değer bir kısmı makul derecede doğru hale geldi – “ana akım” süper kahraman çizgi romanları bugünlerde çocuklar için gerçekten kabul edilemez; Kelimenin tam anlamıyla çocuğumun bu haftanın yeni kitaplarına ilk önce onları tam olarak inceleyene kadar bakamam ve bu 1980’den itibaren oldukça sert bir deniz değişikliği ve muhtemelen daha iyisi için değil.

Son DC Justice League ve Green Arrow Comics ile ayrıntılar hakkında konuşmaya devam ediyor:

Ekrandaki grafik cinayet ve parçalanma, her yerde kan püskürtüyle… açıkça “Adalet Ligi” markalı materyal artık çocuklar için uygun değil, ancak görmeleri istedikleri veya görmeleri gereken şey olduğunu söyleyen yetişkinleri tanımıyorum.

Ben de değil. Benden çok daha fazla süper kahraman çizgi romanı okumak istiyorum, ama hepsi çok şiddetli, iç karartıcı, anlamsız ve neşesiz ve umutsuz. Ama sonra, ben kadınım, bu yüzden çok sayıda komik yayıncıyı ve hedefledikleri izleyiciyle ilgili olarak beni bir şey haline getiriyor. Valerie d’Orazio, kadınların hedef pazarınızın nasıl bir parçası olması gerektiğini gösteren dört temel şirket ilkesi ile neden aptalca olduğunu belirtiyor (artık mevcut değil), ikisi de: ABD’deki harcamaların büyük çoğunluğunu kontrol ediyorlar, Ve “baştan çıkarıcı”, seksi satış onları kapatıyor.

Ancak akıllı müşteriler olduklarını ve bazı durumlarda çizgi romanların değerinin belirgin olmadığını unutmayın (bağlantı artık mevcut değil). Kelly’nin bu sorunu düşünmesi, fiyatla fiyata göre:

Birkaç saat içinde 18 dolarlık bir grafik roman veya ticarete patlayacağım ve eğlenirken, birdenbire bu kitabı elimde ve cebimde ya da arkadaşının cebinde 18 dolarlık bir delik var. benim için satın aldı. Bir hafta süren kaçışta buffy esnaflarından birkaçını yanımda getirdim ve okumayı bırakmak zorunda kaldım, bu yüzden ilk gecenin sonunda yapılmayacaktım. … Her bir sorunun tam bir “bölüm” olmadığını söyleyebildiğim kadarıyla ve bir hafta veya ay süren ticari mola ile karşılaşıyorum. Ben sabırsızım ve kısa bir dikkat sürem var. … Ya kitaplar ya da tek sorunlarla, bitmenin zamanı geldiğini hissetmeden çok önce “bitmiş” hissediyorum.

Melinda Beasi’nin istismarcıları göreve götürdüğü için kadın hayranların sıklıkla karşılaştığı kötüye kullanımları tartışmadım bile:

Birisi, lütfen bana nasıl tartışın – Lolicon, Yaoi, kopya iç çamaşırı ve sıcak hile gibi şeylerle dolu bir Fanish evrende, hepsi bunun için özel bir sözleri olan takıntılı bir sözleri var – muhtemelen yanlış bir şey olabilir. Alacakaranlık hayranları. Çok takıntılı mı? Çok vokal mi? Çok garip mi? Cidden, insanlar son zamanlarda kendi fandomunuza baktınız mı?

Tabii, genç kızlar sevdikleri şeyler üzerinde aptal olurlar. Her yaştan ve türden genç genç erkekler ve yetişkinler de öyle. Belki de başka birinden nefret ederek kendimizi daha iyi hissetmeye çalışmak yerine benzerliklerimizde rahatlık bulabiliriz?

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook
Tumblr

İlgili Mesajlar:

Kızlar sihirbaz seks olarak keşfediyorlar, bir grup çevrimiçi yorumcu, Sihirbazın Nasıl Yapılır Kılavuzu kadınları nasıl nesneleştirdiğinden bahsediyor. İlk başta, tüm bu hoo-hah bana Claude Rains’in Kazablanka’daki karakterine benziyordu: “Şok oldum, kumarın burada olduğunu bulmak için şok oldum!” Sihirbazın hedeflendiğini kim bilemez…

Süper Kahraman Komik Okuyucu Statswhen 90’ların ortalarında DC Comics’te çalıştım, görevlendirdikleri okuyucu çalışmalarına erişimim vardı. Verilere ulaşmadan önce, uyarılar. 1. Bu rakamlar 1995’ten itibaren tarihleniyor. O zaman çok şey değişti. 1990 ve 1992’de önceki çalışmalar yaptılar ve…

Wolverine: Gizemli geçmiş ve büyülü iyileştirici faktör ile Marvel Comics süper kahramanı Prodigal Sonwolverine, Wolverine: Prodigal Oğul’da yalnız bir genç dövüş sanatçısı olarak yeniden keşfedildi. Bu manga tarzı uyarlamanın Antony Johnston ve Art’ın Wilson Tortosa’nın hikayesi var. Logan, uzaktan kumandadaki sınıfındaki en iyisidir …

Leave a Comment