İnanılmaz Sanat: 20 yıllık Mike Mignola’nın Hellboy’u

Kırmızı’yı kutluyor. Hasarlı boynuzlar. en iyi kıyamet eli. Büyük meme ve wiggly kuyruk. Gerçek bir çizgi roman hayranıysanız Mike Mignola’nın Hellboy’un tanıtım yapması gerekmiyor.

Olası olmayan kahramanların en olası olanı – II. Dünya Savaşı sırasında Naziler tarafından çağrılan cehennemden bir iblis, ancak şimdi büyük adamlarla birlikte, her gün doğaüstü riskleri ele alıyor – sürekli olarak, komik ve çılgınca orta zemini tutan koşullarda keşfediyor. .

Her şeyin ortasında, Hellboy’un zihniyeti her zaman ‘dünya çılgın bir yer, kendimizi ciddiye almayalım’. Her zaman göreceğinizden daha kötü bir gün geçirmesine rağmen, dövüş bittiğinde tüm fakir şeyleri bir birayla dökeceğini ima eder.

Geriye dönüp bakıldığında, Hellboy büyük olasılıkla The Walking Dead’den önce en önemli indie-to-ana akım hit, ancak Mike Mignola, 1994’te Dark Horse ile karakteri gevşettiğinde durum olmayı hiç beklemiyordu. LA Times’ın Kahraman Kompleksi’ne söylediği gibi:

“’Hellboy’a başladığımda, bunun işe yaramayacağına inandım, ancak en azından ölüm yatağıma tekrar bakabilirim ve bu şeye ve devlete işaret edebilirim’ yapmak.'”

Ve işte, Mignola’nın son 20 yılın tercih ettiği parçalarından birkaçını seçtiği IO9’daki bir hikayeden şaşırtıcı bir alıntı daha var, ancak seçimlerini paylaşmadan önce bunu belirtiyor:

“Bunun, kendi işimi beğendiğim gibi gelebileceğini, bu da tamamen çarpık bir versiyonum olduğu için açık bir şekilde ifade etmeliyim çünkü genellikle yaptığım hiçbir şeyi sevmiyorum.”

Git figür. Yaptıkları yöntemi çözmesine rağmen Tanrı’ya teşekkürler!

Hellboy’un büyük doğum gününde çok daha fazla okumaya giriyorsanız, USA Today’i ve bazı harika korumaya sahip olan Multiverity’yi inceleyin. Ayrıca Haftanın Çizgi Romanımız, Hellboy: İlk 20 Yıllık HC’nin kopyasını takmayı hatırlamıyor.

Tercih ettiğiniz Hellboy Art’ı aşağıdaki yorumlarda, Facebook sayfamızda veya #Amazingart’ın yanı sıra #Hellboyday ile Twitter etiketleme aracılığıyla paylaşın.

Leave a Comment