Markley’nin Ateş Beyni: En sevdiğim şeylerden birkaçı

Bu yazı aşağıda sunuldu:

Ana sayfa vurguları,
Röportajlar ve sütunlar

Wayne Markley

Birisi son blog yazıma yorum yaptı ve sanırım tüm çizgi roman endüstrisi hakkında çok olumsuz olduğumu söyledi. Bu sefer zamanınızın birkaç dakikasını alacağımı ve en sevdiğim kitaplardan bazılarını şimdi ideal olarak yazacağımı düşündüm. Bunu sık sık okuyanlar için birkaç başlık, geçmişte onları sevdiğim için tanıdık olacak ve hala yapıyorum. Ancak öte yandan, okuma listemde dolaşan bir dizi yeni kitap var.

Gök gürültüsü ajanları

Beni en çok şok eden tek kitap DC’nin Thunder ajanları. DC, diğer yayıncının karakterlerini lisanslamak ve daha sonra onlarla birlikte vidalamak veya topu düşürme ve karakterler sonradan düşünme konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Archie’nin kırmızı daire karakterleri ve kilometre taşı birkaç örnek. Eski Tower Comics karakterleri Thunder Agents’ın lansmanı için yüksek umutlarım yoktu. Bu noktada sadece beş sorun var, ancak bu sorunların ne kadar iyi olduğu konusunda hem şok hem de çok memnun oldum. Modern çağda yer alırken serinin zengin tarihinden yararlanan karmaşık bir hikaye. Bazıları tarafından hikayelerin karakterlerin tarihine çok fazla güvendiği söylendi ve orijinal hikayelere aşina değilseniz (DC’nin altı büyük sertleşen çok büyük bir sette yeniden basılmış) pek mantıklı değiller, Ama bunu bir sorun olarak bulmadım.

Ff

Gerçekten zevk aldığım başka bir kitap FF #1 idi. Dürüst olmak gerekirse, Johnny Storm’un ölümünün oldukça zayıf olduğunu düşünmeme rağmen Jonathan Hickman’ın harika dörtlü koşusundan da zevk aldım. Bunun nedeni, ölümünün (ya da eksikliğinin ..) yeni FF unvanının bir parçasını geliştikçe oynayacağından şüpheleniyorum. Yeni kostümleri ve ekibin yeni amacını gerçekten seviyorum ve Spider-Man eklemek büyük bir dokunuştu. Ayrıca Hickman’ın Kalkanı çizgi romanını da gerçekten seviyorum, ama samimi olmak için tam olarak anladığımdan emin değilim. Ciltli çıkış çıktığında ilk arkı tekrar okumayı planlıyorum. Bana bir oturuşta çok daha iyi okuduğu söylendi. Ve konuyla ilgili iken, Hickman tarafından da yazılan gizli savaşçılardan gerçekten zevk alıyorum, bu da yakında sona erecek. Bükülmeler ve dönüşlerle doludur ve bir simit gibi biraz dönüyor gibi görünüyor, ancak Marvel evrenin tarihine derinden bağlı çok iyi bir hikaye.

Yenilmez

Konuştuğum birçok insanın kabul ettiği bir diğer başlık da olağanüstü bir kitaptır (okuduklarını varsayarsak) Robert Kirkman’ın yenilmez. Kirkman’ın Haunt’tan Walking Dead’e, dünyayı korumaya kadar yazdığı her şeyi seviyorum, ama bence yenilmez en iyilerinden biri. İnsan duygularına dokunmakla dolu düz bir süper kahraman kitabıdır. Bir süper kahraman çizgi romanını okumak yerine Spielberg sinema filminin tadını çıkardığınızı hissedeceksiniz. Kirkman’ın çizgi romanlarıyla ilgili en sevdiğim şeylerden biri, karakterlerini kaçış olmadığı gibi göründüğü bir köşeye yazması ve bir sonraki sayfada 180 derecelik bir dönüş var ve beklediğim hiçbir şey değil. Yazarın kendisini berbat ettiği için yapmak zorunda kaldığı maviden bir şey değil, ama bir durumdan çok yaratıcı bir yol. Daha önce bir çizgi romanda görmedim. Tanrım – özgünlük! Bu kitap altı çarpıcı hardcover veya 12 spiffy esnafla toplanıyor.

Yazılmamış

Bir sonraki kitap sadece esnafta okudum ve çok daha fazla okudum, çok daha fazla zevk aldım. Vertigo’nun yazılmamış. En sevdiğim yazarlardan biri olmayan Mike Cary tarafından yazılmıştır, ancak bu dizinin çok eğlenceli ve iyi olduğunu düşünüyorum. Harry Potter’ın fantezi unsurları ve çarpıcı sanatla bir karışımıdır. Birinci ve üçüncü koleksiyonları ikincisinden daha iyi buldum, ancak genel olarak tüm seri çok tatmin edici bir okuma. Ben fantezi materyalinin önemli bir hayranı değilim, bu yüzden bir fantezi dizisinde zevk almam çok fazla övgü. Bu, süper kahraman hayranı olmayan ve farklı bir şey bulmaya çalışan biri için en iyi kitap.

Ben Lejyonuyum

Sonra, bir kitap değil, bir yayın şirketi – insansı tavsiye ederim. Humanoidler Amerika’da yaklaşık on yıldır, önce kendi kendine yayınlanıyor, daha sonra DC Comics tarafından yayınlanıyorlar ve şimdi tekrar kendi materyallerini yayınlamaya geri dönüyorlar. Şimdiye kadar şu anki enkarnasyonlarında, Amerikalı yaratıcılar tarafından Avrupa için yapılan Avrupa materyalleri ve malzemelerinin bir karışımını yayınladılar. Hikaye anlatımı ve stil açısından çılgınca farklı olmalarına rağmen bu kitaplardan herhangi birini tavsiye ederim. Bazı örnekler, John Cassaday’ın çarpıcı sanatıyla Nazi Almanya’sında geçen bir bilim kurgu (bir tür) hikayesi olan I’im. Bir diğeri, Sihirbazların Günü, gizli bir sihirbaz kültünün hikayesini ve Dünya’nın geleceğinin aralarında bir parçası olan dağınık bir ailenin hikayesini anlatan destansı bir hikaye. Çarpıcı fUll Renk Sanatı. Üçüncü kitap metal. Bu Butch Guice tarafından çok büyük sanat ile bir fantezi/kılıç ve büyücülük masalı. Humanoids’in tüm kitaplarında olduğu gibi, bu kitap başlangıç, orta ve bir son ile güçlü bir hikaye içeriyor ve çarpıcı sanatla destekleniyor. Humanoids’in şimdiye kadar yaptığı her kitap, bir koleksiyonda göreceğiniz en iyi üretim değerlerinden bazılarını içeriyor.

Suçlu: Masumun Sonu

Gerçekten zevk aldığım bir avuç kitaptan bahsetmek istiyorum, ancak geçmişte birçok kez terfi ettim, bu yüzden bireysel başlıkların üzerinden geçmek çok fazla zaman harcamayacağım. Bunlar arasında Ed Brubaker’ın suçlusu; En iyi film noir filmlerine rakip olan sert bir suç çizgi romanı. Jonah Hex, bence en iyi çizgi roman olmasa da aylarca biri olduğunu düşündüğüm bağımsız bir kitap. IDW’den Gizli Ajan X-9 Koleksiyonları. Archie Goodwin ve Al Williamson’ın bu çizgi romanının ikinci cildi, bir çizgi romanın ne kadar iyi olabileceğinin güzel bir örneğidir. Prens Valiant Fantagraphics’den derlemeler. Tekrar tekrar söylediğim gibi, çizgi romanlar hikaye anlatımı, sanat ve renklendirmede bundan daha iyi olamazlar.

Her zaman olduğu gibi, bunlar sadece benim görüşlerim ve hem Pro hem de Con, görüşlerinizi memnuniyetle karşılayın. Yazdıklarım hiçbir şekilde Westfield’ın veya çalışanın görüşlerini yansıtmıyor. Lütfen bana herhangi bir yorum gönderin mfbway@aol.com.

Her zaman olduğu gibi, zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Leave a Comment