George Perez

‘deki sanatçı spot ışığı, bazıları George Perez’in illüstrasyon çalışmalarının klasik olduğunu düşünmese de, onun modern bir usta olduğunu iddia ediyorum. Dahası, zamanın çalışması hakkındaki değerlendirmemi doğrulayacağını düşünüyorum ve Perez’in ayrıntılı ve güçlü çizimleri sonunda bronz/bakır yaşının en iyi DC/Marvel sanat eserlerinden bazıları olarak müjdelenecek.

Başlangıçta, yetmişli yılların ortalarından başlayarak Perez, teknik olarak yetkin ama belirsiz sanat eserleri üretti. İlk panelleri ve kapakları, o zamanlar Marvel’deki diğer genç John Romita/John Buscema tarafından üretilen çizgi roman sanatına çok benziyordu. Ancak olgunlaştıkça Perez kendi başına geldi. Şık güçlü çizgi çalışması kısa süre sonra cilalı ve son derece ayrıntılı ve eşsiz bir stil göstermeye başladı.

1959’da New York, South Bronx’ta Porto Riko ebeveynlerine doğan Perez’in beş yaşında çizmeye başladığı bildirildi. Başından beri kalbini bir sanatçı olmaya koydu ve sıkı çalışma yoluyla hayalini gerçekleştirdi. 1970’lerin başından itibaren, başlangıçta Rich Buckler’ın asistanı olduğu Marvel Comics’te çalışmaya başladı. Perez’in Marvel için en eski çizgi roman sanatı, Buckler’in Luther Manning’i (AKA Deathlok) canlandırmasına yardımcı olan Şaşırtıcı Tales #25 için iç çizimlerdi.

Sonunda Perez’e daha önemli başlıklar sunuldu: Fantastic Four ve Avengers (özellikle 167-168; ikincisinin 170-177 numaralı konularındaki çalışmaları ile kendini kurdu). 1980’de George ayrıca DC’ye çekmeye başladı ve burada Amerika Adalet Ligi gibi unvanlara katkıda bulundu. Bununla birlikte, Perez’in sanatının gerçekten parlamaya başladığını gören eski bir DC ikinci tel ekibini (‘Teen Titans’-Marv Wolfman ile işbirliği içinde) yenilemedeki rolüydü.

Yeni Teen Titans #2 (Aralık 1980) – Terminatör Deathstroke’un ilk görünümü; Ravager’ın ilk görünümü ve ölümü; İlk Görünüm H.I.V.E.

Burası Perez’i takdir etmek için başlamak için iyi bir yer. 1980’den 1984’e kadar orijinal yeni Teen Titans Comics’i okumaktan kurşun kalem çalışmalarına olumlu bağımlı oldum. Her ay kendini aşıyor gibiydi. Her yeni sorunu gazete bayisinden satın aldığını ve ayrıntılı panellere ve kapaklara hayret etmeyi, sonra bir kalem ve kağıt tuttuğunu ve figürlerini kopyalamaya çalıştığını hatırlıyorum. Perez’in NTT çalışmasında birçok göze çarpan an olmasına rağmen, Deathstroke the Terminator’ı tanıtımı unutulmaz ve hem FMV hem de modern çizgi romanlardaki yeri açısından bir koleksiyoncunun favorisi. NTT #2’nin şu anda Sertifikalı 9.8 Durumunda 650 $ değeri var.

Sonsuz Dünyalarda Kriz #7 (Eylül 1985) – Supergirl’in Ölümü, Klasik Perez Cover

Perez her zaman en iyi işini takım kitaplarında yapıyor gibiydi. Avengers ve yeni Teen Titans’taki ilk çalışması kadar büyük olan Perez, 1985’te on iki sayı kriz maksi serisini hayata geçirdiğinde kendini aştı. ile birlikte. Burada modern çizgi romanlar için dizinin önemi hakkında yazdım. Söylemeye gerek yok, birçok DC kitabı son zamanlarda değer düştüğünde, çarpıcı Perez kapağı ile Kriz #7, son üç ayda 9.8 sertifikalı sınıfta% 27 değer kazanıyor. Şu anda 100,00 $ ‘lık 9.8’de FMV’ye sahip, ancak son dört satış 120,00 $’ ı kırdı. Bu, küçük bir şekilde, Perez’in sanat eserinin büyüsünden kaynaklanamaz.

Infinity Gauntlet #1 (Temmuz 1991) – Infinity War filmi için ana ilham

Perez, bu klasik Marvel mini serisinin 1-3 sayılarını resmediyor (aslında dört ila altı sayının esas olarak Ron Lim tarafından çizildiğinden hayal kırıklığına uğradım). İlk sayı, Perez’i göze çarpan bir illüstratör yapan çeşitli özellikleri gösteriyor. Dinamik, kompakt paneller, duygusal ve çarpıcı karakterler arası savaş sahneleri (Perez markası). Marvel filmi bu çizgi romanı yeni bir neslin dikkatine getirmiş olabilir, ancak sanat eseri onları satan şeydir ve daha sonra bir koleksiyoncunun bir kitabın olması gerekir.

Avengers V3 #4 (Mayıs 1998) – Warbird’in İlk Görünümü

Bu yılın başında, 19 Ocak’ta Perez resmen çizgi romanlardan emekli oldu. Dünya o gün harika bir sanatçıyı kaybetti ve şu anda özellikle takım kitaplarının çiziminde karşılaştırabilecek hiçbir sanatçı olmadığını söylemenin abartı olduğunu düşünmüyorum. Bana inanmıyor musun? Ardından, 90’lı yılların sonlarında Avengers’ın üçüncü cildi için ürettiği yıldız kalem çalışmasına göz atın. Sayı 4, Perez tarafından çizilen Warbird’in ilk görünümünü içeriyor. Bu sizi cezbetmek için yeterli değilse, sadece oyununun tepesindeki bir usta sanatçının nasıl göründüğünü görmek için almalısınız.

Bunu Paylaş:
Paylaşmak

Reddit
Twitter

LinkedIn
Tumblr

Telgraf
Pinterest

Facebook
Cep

Naber

Bunun gibi:
Yükleme gibi …

İlişkili

George Pérez Mirası: Binge Meisters, Patlamış Mısır Poppers Selute! George Pérez’in Mirası. Marvel Cinematic Universe, DC Genişletilmiş Universe, CW, HBO Max – Hepsi GE’ye teşekkür etmek için bir dakikanızı ayırınnull

Leave a Comment