Avcı Tarihi, Yırtıcı Kuşlardan biri

Avcı, Yırtıcı Kuşlar filmindeki karakterlerden biri mi merak ediyorsunuz? Belki de ona çizgi romanlardan veya Arrow’da olduğu gibi TV görünümlerinden zaten aşinasınız. Sonra tekrar, onu hiç anlamayabilirsin. Durum ne olursa olsun, Huntress’in tarihimizde kim olduğunu keşfedin.

Golden Age Huntress: İlk Versiyon

Bir kadın tarafından olduğu gibi! (DC üzerinden resim)

Bazen çizgi roman karakterlerini seçtiği için, Huntress’in son derece ilk yinelemesi bugün anladığımız karakter değil. 1947’de Huntress adlı bir karakter, Feeling Comics #68’de ilk kez ortaya çıktı. Adı zamana kaybolan bir yazar karakteri üretti ve sanatçı Mort Meskin imajını üretti.

x

Mario Kart DLC Gold Rush.mp4

0 saniye 12 dakika, 40 saniye

Canlı
00:00
12:40
12:40

Bu karakter, bir kötü adam, Sınırsız Dünya hikayesindeki ikilem olana kadar avcı kalacaktı. Kriz öncesi, Plymouth Rock’ı çaldı ve bir avcı Helena Wayne ile daha da uğraştı. Krizden sonra, bu karakterle ilgili hikayeler daha çok av öncesi hayatına odaklandı. Örneğin, Genç All-Stars serisinde, bu karakter Paula Brooks, genç personeli Tigress olarak ortaya çıktı. Paula Brooks çizgi romanlarda ve diğer medyada görünmeye devam etmesine rağmen, genellikle Huntress olarak yapmaz.

Bronz Çağında Avcı: Helena Wayne

DC üzerinden resim

Tarihimizdeki bir sonraki avcı, Çizgi Romanların Bronz Çağı boyunca çıkışını yaptı. 60’ların başında, Gümüş Çağ sırasında, DC yazarları, alternatif bir evren olan Earth-Two’yu karakter değişiklikleri için bir açıklama olarak icat etti. Daha önceki Altın Çağ hikayeleri, açıklama başına, o evrende yer aldı. (Bu çoklu dünyalar, elbette, daha sonra sınırsız Dünya hikayesi ve nihayetinde finalde ikilemle birine girerdi.)

Dünyada Batman ve Catwoman’ın bir kızı Helena Wayne vardı. Paul Levitz, Joe Staton ve Paul Layton, 1977’nin All Star Comics #69’da (Nice) ve DC Super Stars #17’de ilk çıkışını yapan karakteri üretti. (Her iki çizgi roman da aynı gün çıktı.) – Spoiler Alert -Catwoman öldükten sonra, çocuğu ölümünün intikamını seçer. Kutlamayı adalete karşı sorumlu getiriyor ve çok iyi gittiğinden, avcı olarak suçla mücadele etmeye devam etmeyi seçiyor.

Bu hikaye, Helena öldüğünde 1985’in sınırsız Dünya’daki ikilemine kadar devam etti. Karakter, DC yeni 52 ile 2011’de hikayelerini yeniden başlatana kadar soğuk depolamaya başladı. Yenilenmede, hikayesi Selina Kyle’ın çocuğu ve Dünya-Two’da ikamet ettiği için sonuna benziyor.

Helena Bertinelli: Avcı Tarihi Yeniden Yazıldı

Yeni 52, Canon’da yeniden kurulmuş Helena Wayne’den önce DC bir avcı daha üretti. Joey Cavalieri’nin yanı sıra Joe Staton Drew 1989’un Huntress’i yeni karakter Helena Bertinelli’nin ilk dizisi. Benzer bir başlangıç ​​hikayesine ve aynı başlangıç ​​hikayesine sahip olmasına rağmen, bu Helena Wayne’deki bir varyasyon değildir. Bunun yerine Helena Bertinelli, güçlü bir Gotham City mafya patronunun çocuğudur. Kendini savunma konusunda eğitilmiş, mafya tüm ailesini öldürdüğünde uyanık olur. Bu köken hikayesi 2000 dizisinde Batman/Cry for Blood’da bir şekilde değiştirilecekti. Bu kez, Franco Bertinelli’nin kızı olduğuna inanmasına rağmen, gerçekten bir mafya patronunun çocuğu olduğunu keşfediyor.

Her ne kadar Helena Bertinelli, “No Man’s Land” hikayesi sırasında kısaca Batgirl olarak bir ipucu sunsa da, karakter Batman ile uyması için çok çatıştı. Bu yüzden Huntress olmaya geri döndü, Huntress’te olduğu gibi tam zamanlı olarak düşündüğü kişilik: Yeni 52’ye kadar. 2003’ten başlayarak, av kuşlarından biri oldu. Kadın kadrosunun bir üyesi olarak onun da yeni 52’ye kadar sürdü.

Yeniden başlatma ile Helena Bertinelli Huntress öldürüldü ve Helena Wayne tekrar Huntress oldu. Bu, elbette, DC’nin o yılın ilerleyen saatlerinde Bertinelli odaklı Huntress’i bırakmasını engellemedi, çünkü çizgi roman ve süreklilik sadece bir yapı. Bu notta, Helena Bertinelli daha sonra 2016 yılına kadar Spy Org Spyral’ın direktörü Matron olacaktı. Bu, DC yeniden doğuşu yılı, Bertinelli Huntress oldu. Tekrar. (Lütfen kanıt duvarlarınızı buna göre değiştirin.)

Televizyonda avcı

Ashley Scott Yırtıcı Kuşlar; Warner Siblings Television aracılığıyla resim

Hiç kendi şovu olmasa da, Huntress hem animasyonlu hem de canlı aksiyon formunda bir dizi TV şovunda yer aldı. Animasyon cephesinde, Amy Acker tarafından seslendirilen Huntress’in Helena Bertinelli versiyonu, DC Animated Universe’nin bir parçası olan Aughts Serisi Justice League Unlimited’da bir karakterdi. Tara Strong tarafından seslendirilen Bertinelli Huntress de Batman’da bir karakterdi:Kostüm tarzı Helena Wayne’e daha benzemesine rağmen, cesurun yanı sıra.

Canlı televizyonda, Huntress (Barbara Joyce tarafından oynanan) ve Black Canary, 1979 NBC iki bölümlü özel bir Süper Kahraman Legends of the Superheroes’de görünen tek kadın süper kahramanlardı. Bu, Huntress’in televizyonda ilk görünüşüydü; Yırtıcı kuşlara kadar canlı aksiyon tipinde bir kez daha televizyonda görünmezdi.

Kısa ömürlü dizi, 2002 yılının ikinci kısmında WB’de yayınlandı ve 2003’ün ilk iki ayı. Ashley Scott, karakterin Helena Wayne versiyonu olan rolü oynadı. (Yine de Helena Kyle’ı şovda aradılar.) Scott daha sonra CW’nin sınırsız Earths Crossover etkinliğindeki ikilemi için işlevini yeniden canlandırdı.

Bu sırada Jessica de Gouw, CW’nin ok serisinde Helena Bertinelli’yi canlandırdı. Karakter ikinci sezondan beri şovda olmasa da, kuzeni Jerry (Louis Ferreira) onu 6. sezonda tartıştı. Elbette, karakterin hala orada olduğu kadar hayatta olmasıydı. Yine de, karakter Arrow’un serisi finali için geri dönmedi.

Sonunda, ette hiç şovda olmasa da, keskin gözlü izleyiciler Gotham’da gösterilen “No Man’s Land” haritasında “Helena Bertinelli” adını keşfettiler.

Huntress Film Tarihi

Warner kardeşlerin yanı sıra DC aracılığıyla resim

2020’lerin Yırtıcı Kuşları’na kadar, Huntress’in tek film işlevi, 2010 Animasyon İşlevi Adalet Ligi: İkilem’de İkilem’de bir göz kırpma ve kaçırırsınız. Mary Elizabeth Winstead’in Yırtıcı Kuşlardaki tasviri, bu nedenle, sadece karakterin ilk canlı aksiyon görünümü değil, aynı şekilde onun için ilk gerçek film görünümü. Ne yazık ki, Yırtıcı Kuşlar gişe geçmezse, sonuncusu olabilir.

Açıkçası spoiler sağlamak istemiyoruz. Ancak kredi derecelendirmeleri onu bu şekilde giderdiğinden, Winstead’in Helena Bertinelli versiyonunu oynadığını söylemek iyi olmalı. Bunun ötesinde, dudaklarımız mühürlendi.

Filmin yanı sıra TV dışında Huntress elbette video oyunlarında ve çizgi romanlarda görünmeye devam ediyor. Her zaman olduğu gibi, resmi sayfasını en son sorunları incelediğinizden emin olun.

Ve bu avcılığın tarihi. Huntress tercih ettiğiniz karakterlerden biri mi? Onu büyük ekranda görmek için psişik misin? Düşüncelerinizi aşağıdaki veya sosyal medyada yorumlarda anlayalım.

özellikli resim DC ve Warner kardeşler resimlerinin bir bileşimi

Leave a Comment