X-Men#1 Hickman, X-Men’i ev temalarına geri getiriyor

X-Men#1, Storm ve Cyclops tarafından yönetilen inanılmaz bir aksiyon dizisiyle başlıyor. Orchis’in denemek istediği bir grup mutantları kurtarırlar ve onları eve getirirler. X-Men ile olan zamanımızın geri kalanının bu konu için odaklandığı şey budur: ev. Özellikle, inanılmaz bir Dünya manzarasına sahip olan Summers’ın evi, ayda olması. X’in evinin uğursuz tonlarının yanı sıra X’in güçlerinden sonra, Jonathan Hickman bizi X-Men #1 ile evde hissettiriyor ve sadece ihtiyacımız olan şey bu.

Ana Sayfa, Ev On the Moon… (Resim: X-Men #1, Marvel Comics)

x

Mario Kart DLC Gold Rush.mp4

0 saniye 12 dakika, 40 saniye

Canlı
00:00
12:40
12:40

Hickman, X-Men #1’de ciddiden iç açmaya kadar sallanıyor

Hickman’ın genellikle elde ettiği en büyük eleştirilerden biri, mizah veya duygu olmamasıdır, ancak bu X-Men #1’de bir sorun değildir. Bu gerçekten X-Men’in Jason Aaron’un Wolverine ve X-Men’den beri olduğu en eğlenceli şey. Örneğin, genç kablo ve silahları karşılaştıran Raza, bu Claremont’dan ilham alan aileye yol açar:

O genç, ancak kablo hala 18 gibi değil mi? Kendi seçimlerini yapamaz mı? (Resim: X-Men #1, Marvelcomics)

Ancak en iyi mizah parçası kesinlikle Vulcan ve Wolverine yemek pişirme biftekleridir:

Numara!!!!!!!!!!!!!!!! (Resim: X-Men #1, Marvel Comics)

Ancak problem için sadece bir aksiyon dizisinin yanı sıra bazı mizahi anlardan çok daha fazlası var.

X-Men #1, Krakoa’da Romancs Blossoming’i vurgular

Karakterlere eşleşen iki büyüleyici an var. Bir an ve bir plan. Birincisi, Rachel Summers arasında hala prestij ve Starjammers Hepzibah arasında kısa bir sahne var:

Burası bir ev sitesi. Burası bir ev sitesi. Bu bir ev sitesi… (Resim: X-Men #1, Marvel Comics)

Ancak diğer an, X-Men #1’e devam ettiği şimdi sevilen Hickman belgelerinden birinden. Bunun yanı sıra… Peki, onu alıp alamayacağınızı ve insanların neden çıldırdığını görelim:

Gerçekten yakından bak. (Resim: X-Men #1, Marvel Comics)

Bak? Web var. Jean, Cyclops ve Wolverine sadece yan yana yaşamıyor… Mekanları açık kapılarla bağlantı kuruyor. On yıllarca benzer bir üçgen ve bir kan davasının yanı sıra Marvel’in en iyi bromanlıklarından birinin yanı sıra bir davanın yanı sıra ölümlerin yanı sıra dirilişler … ilişki? Bu anı, tekrar ziyaret etmeyi hak eden X #6’nın evinden yapar:

Yani, oldukça dokunaklı, değil mi? (Resim: X #6’nın evi, Marvel Comics)

Hickman Magneto’yu her zaman olmak istediği X-Men Mesih

X-Men görevlerinden döndüğünde, Cyclops ve fırtına, Magneto ağ geçidi ile adım attığında zarif bir şekilde geri çekilir mi? Mutantlar ona akın ediyor. Bu, Magneto’yu gördüğümüz en İsa benzeri şeydir, ancak Manyetizma Efendisi için insanın oğlu için olduğu gibi korkunç bir şekilde bitecek gibi görünmüyor. İlk başta biraz rahatsız edici, ancak insanlarla savaşmak isteyen genç bir mutantla konuşurken de sevimli bir tür haline geliyor. Magneto son olarak yaşamak istediği hayatı yaşıyor.

Manyetizma Mesih. (Resim: X-Men #1, Marvel Comics)

Bu, Mutant Kitapların Yeni Çağı için harika bir başlangıç. Hickman onu X-Men #1 ile parktan çıkarmakla kalmıyor, X-Men’i güçlü bir şekilde yeniden keşfetmemize izin veriyor.

Sınıf: Wolverine, Jean ve Cyclops’un daha önce bir poliamoro triadını tam olarak nasıl kontrol etmedi?
(Öne Çıkan Resim: X-Men#1 Kapak, Marvel Comics)

Leave a Comment