Marvel Tentole başlıkları Aralık – Şubat

için 2020 ve 2021 yılları arasında ortaya çıkan Marvel, Empyre, King in Sword ve Hellfire Gala gibi büyük olaylardan Extreme Carnage gibi daha küçük olanlara sahip uzun bir etkinlik yaptı , Son imha ve uğursuz savaş. Her hafta yeni bir etkinlik duyurduklarını hissetti. Ancak, elbette, Marvel Comics hiç yavaşlamıyor. Ancak, bu sefer bu kış çıkış yapan birkaç etkinlik veya çadır direği unvanını duyurdular. Bazıları bir süredir geldiğini gördük ve bazıları gerçekten şaşırtıcı. Ancak Marvel Tentole başlıklarının bir sonraki dalgası Kral ile başlar. Kingpin.

Marvel Comics’in Çadır Tabanı Başlıkları: Şeytanın Saltanatı

(Resim: Marvel Comics)

Chip Zdarsky’nin Eisner adayı Daredevil serisi #36 sayı ile sona eriyor, ancak Zdarksy’nin Matt Murdock ve Elektra ile bitmesi. Geri döndüğünde, Charles Soule’nin koşusu sırasında Wilson Fisk, New York Belediye Başkanı oldu ve süper kahramanlar ve süpervizörlerden sonra gitmeye başladı. Daredevil #36 olaylarının ardından (kötü bir şey olacağını varsayalım), Fisk ante’yi yükseltiyor. Marvel’in açıkladığı gibi:

x

Mario Kart DLC Gold Rush.mp4

0 saniye 12 dakika, 40 saniye

Canlı
00:00
12:40
12:40

Kingpin nihayet şeytanın saltanatındaki kahramanlarda tüm savaş ilan ederken Marvel evreninde tüm cehennem kırılır! Eisner adayı Daredevil Epic, Chip Zdarsky ve Marco Checchetto’nun geniş kapsamlı crossover etkinliğinde sahne koyduktan sonra, belediye başkanı Fisk’i New York’taki tüm süper kahramanları yas tuttular ve tüm karanlık sırlarını açığa çıkarırken, Daredevil, Elektra, Kaptan Amerika, Iron Man, Örümcek Adam, Fantastik Dörtlü ve daha fazlası Thunderbolt ajanlarına karşı. Ama sonunda… kim hüküm sürecek?

Marvel’in yeni devam eden çadır direği başlıklarının ilki, sinematik çadır direği takımlarını içeriyor

(Resim: Marvel Comics)

Filmler çoklu evreye doğru bakarken, takım elbiseyi takip eden birkaç başlık olduğumuz şok değil. Aslında, Marvel Tentole başlıklarının birçoğu MCU ile çakıştığını duyurdu. Birincisi, Avengers Forever adlı mevcut Avengers yazarı Jason Aaron’dan yeni bir dizi. Biraz tanıdık, değil mi? Belli bir Kara Panter filmi gibi mi? Bu dizi, büyük bir tehditle savaşmak için çok yönlü sürgün tarzının her yerinden Avengers’ı getiriyor. Duyuruya göre:

Marvel Comics’in Avengers sonsuza dek arkeolog Tony Stark’ı bir araya getiriyor, yani Yenilmez Ant-Man ve ‘Umut’un dört harfli bir kelime olduğu zaman çizelgelerine düzen getirmek için çoklu evrenin dört bir yanından Avengers. Jason Aaron ve Aaron Kuder, Avengers’ı Multives’in en güçlü kahramanları olarak yeniden tanımlayacak yepyeni bir dizi sunuyor.

Tabii ki, Kang bir Marvel Tentole unvanı alıyor

(Resim: Marvel Comics)

Farklı bir isimle gitmesine rağmen, Fatih Kang resmen Loki finalinde Marvel Sinematik Evreni’ne katıldı. Ya da en azından onun bir versiyonu. Şu anda, Kang bir mini serisinde rol alıyor, ancak yeni bir dizisi var … ya da Aralık ayından itibaren tek atış. Açık değil. Ancak, diğer çadır direği başlıklarına kıyasla kötü adam merkezli Marvel serisi hakkında büyüleyici olan şey, Kang’ın 616’yı fethetmeye çalışmak yerine onu kurtarmaya çalışıyor:

Marvel evreninin geleceği burada ve zamansız her şeyin başladığı yer. Tehdit edici yeni bir zaman çizelgesi ortaya çıktığında, Fatih Kang, önümüzdeki yıl boyunca yolunda savaşmalı ve yüzyıllar boyunca kendi başına katılmaya çalıştı. Jed Mackay, Kev Walker, Joe Bennett, Mark Bagley ve daha fazlası, 2022’de Marvel Universe’ye ne geldiğine ilk bakışını kanıtlayacak bir hikayede… Gelecek zamansız.

Krakoan çağının ilk Wolverine merkezli etkinliği Ocak ayında yaşıyor ve ölüyor ve yaşıyor

(Resim: Marvel Comics)

Jonathan Hickman X-Men’den ayrılırken, hayranlar ayrılışının Krakoan çağının sonunu işaretlediğinden endişeliydi. Bununla birlikte, Wolverine’in Wolverine/X ölümlerinin X Lives’ın duyurusu ile şimdi hepimiz kolay nefes alabiliriz. Her şeyi başlatan başlığa benzerlik, X’in X/Powers House’un da kasıtlı. Wolverine, Hox/Pox’un gelecekteki olaylarında önemli bir rol oynadı ve Inferno’nun Moira Mactaggart’ın sırlarının çoğunu ortaya çıkardığıyla, mutant topluluk bir kez daha liderlik için ona başvurabilir. Daha da fazla şey, duyurunun kendisinin Krakoa’nın ikinci çağına girdiğimizi doğruladığıdır:

X Hanesi ve X Güçleri X-Men’in ilk Krakoan Çağında ortaya çıktı. Şimdi, Marvel Comics’in X Lives of Wolverine ve Wolverine Ölümleri, herhangi bir mutant ikinci Krakoan çağında hayatta kalmadan önce “yaptığı en iyiyi” test edecek. Benjamin Percy, Joshua Cassara ve Federico Vicentini, Wolverine’e ne olacağı hakkında iki iç kısım hikayesine… geçmişleri geleceği ile tanıştılar.

Gelecek Disney+ Tentole bir Marvel başlığı alır: She-hulk

(Resim: Marvel Comics)

Jennifer Walters birkaç yıl geçirdi. II. İç Savaş sırasında,Thanos’tan öfkesini zar zor kontrol edebilen bir yenilgi yaşadı. Ve Empyre başladığında, Banner’ın genel olarak yaptığı gibi “aptal” bir Hulk’a dönerek zekasını da kaybetmişti. Ama şu anda, gerçekten geçiyor. Kırmızı oda onu kitle imha silahı olarak kullanıyor ve Avengers onu durdurmak için mücadele ediyor. Bu hikaye sona erdikten sonra, muhtemelen bir kez daha kendini kontrol altına alacak. Ama elbette, bazen sadece büyük, yeşil, kızgın bir kadına ihtiyacınız var:

Rainbow Rowell ve Rogê Antônio’dan Marvel Comics’in She-Hulk, öfke dolu günlerini arkasına koymaya ve masumları savunmak için yasaya geri dönmeye çalışırken Jennifer Walters’a kitabı atıyor. Ama geçmişinden bir arkadaş direnemeyeceği bir gizemle çaldığında, She-Hulk… geri dönmeye geri döner.

One Marvel yazarı on beş yıl önce alay etmeye başladı

(Resim: Marvel Comics)

Hulk’tan bahsetmişken, Dan Slott 2005 yılında unvanını yazmaya başladığında, Hesaplama Savaşı adı verilen bir şey hakkında küçük ipuçları ve ipuçları bırakmaya başladı. Bununla birlikte, Empyre’nin sonunda, bu olay buhar almaya başladı ve daha da Kral ile Black ile. Etkinlik gözlemcilerin etrafında döner ve özellikle orijinal gizli savaşlar etkinliğine bağlanırken evreni kırabilir:

Dan Slott, Marvel Comics’in Fantastik Dörtlü: Reckoning War için Carlos Pacheco ve Rachael Stott’a katılıyor. Marvel Evreninin Orijinal Gizli Savaşı hüküm sürdü ve gerçekte her canlı varlık tehlikede, çünkü nihayet… hesaplaşma günümüzdeyiz.

Son Marvel Tentole başlık duyurusu, çoğu çadırda sığamayan bir karakter içeriyor.

(Resim: Marvel Comics)

Sonsuzluk ve insanlık dışı iki büyük sürpriz hit geldi: Ma Marvel ve Moon Girl ve Devil Dinosaur. Aslında, her iki başlık da o kadar popüler oldu ki, ikisi de bir Disney serisi elde etti. Bayan Marvel (umarım) bu yıl Disney+ ‘da çıkıyor, Moon Girl ve Devil Dinosaur animasyonlu bir Disney Kanalı serisi olacak. Şovun 2020 için 2019’da duyurulduktan sonra 2022’de nihayet çıkacağını varsayabiliriz. Ancak karakterin hayranları da kendi dizisinde gördüklerinde de mutlu olmalıdır:

Lunella Lafayette ve onun sevimli 20 metrelik dinozoru Marvel Comics’in Moon Girl ve Devil Dinozor’a geri döndü. Peki bu heyecan verici yeni dönemde ortaklıkları ne şekli alacak? Marvel evreni boyunca dino büyüklüğünde şok dalgaları gönderecek dünyanın en büyük beyninin bir sonraki macerası hakkında daha fazla haber için önümüzdeki aylarda gözlerinizi soyun. 2022’de Moon Girl ve Devil Dinosaur, dünyanızı sallamayı vaat eden bir masalda “Marvel Takım” terimine yeni bir anlam getirecek.

Bu muhtemelen birkaç duyurunun sadece başlangıcı

Yedi (iyi, teknik olarak sekiz Wolverine etkinliği ile sekiz) üç aydan fazla? Açıkçası, bu biraz ışık tarafında. Hickman, ayrılmadan önce kurduğu birkaç X-Men unvanını zaten alay etti. Ayrıca, tüm olasılıkla, son imha, Magneto ve uğursuz savaşın yargılanması yeni devam eden serilere veya mini olaylara dönüşebilir. Ama bu türün bir parçası. Editörlerin, altı ay önceden başkalarını duyururken yeleğe yakın bazı kartlar oynaması gerekir. İnsanları her yıl nasıl heyecanlandıracaklarıdır. Ve evet, en azından her kitabın ilk sayısını incelemeyi planlıyoruz.

En çok hangi yeni Marvel çadır direği başlığını bekliyorsunuz?

(Öne Çıkan Resim: Marvel Comics)

Leave a Comment