KC Sütunu: Joe Kubert: Comic Book Creator #2’ye bir bakış ve DC Özel #5.

Bu yayın şu şekilde dosyalanır:

Ana sayfa vurguları,
Röportajlar ve sütunlar

KC Carlson. Sanat Keith Wilson.

KC Carlson tarafından

Joe Kubert’in ölümü benim için tamamen batmadı. (Neredeyse) 86 yaşındayken geçmesinin ilk yıldönümü önümüzdeki 12 Ağustos Pazartesi. Yine de ondan yeni çalışmalar tüm yıl boyunca ortaya çıkıyor – Joe Kubert’in altı problemi (yakında bir TPB’ye toplanacak) artı oğlu Andy’nin kalemlerini izlemeden önce izliyor: gece baykuşu. (Geçmeden önce iki sorun tamamlandı. Gider Sienkiewicz geri kalanını mürekkepledi.) Bazı açılardan sadece bir yıl daha görünüyordu – eğer kaybının büyük boşluğu olmasaydı.

Joe Kubert: Yaratıcı ve Mentor

Joe Kubert: Yaratıcı ve Mentor, aka Comic Book Creator #2 (Twomorrows’dan) bunu son derece özel bir 160 sayfalık haraç problemi ve Kubert tarihi ile alır. Editör/tasarımcı Jon B. Cooke tarafından derlenen güzel yazılmış bir pakette tarihin yanı sıra 130’dan fazla çizgi roman hayranı, arkadaş ve öğrencilerden hatırlamaları da içeriyor. Katkıda bulunanlardan birkaçı, Joe’nun oğulları Adam & Andy Kubert, Frank Thorne, Irwin Hasen, Russ Heath (hepsi röportaj), George Pratt, Rick Veitch, Timothy Truman, Paul Levitz ve daha fazlası, daha fazlası, olağanüstü bir kapak altında Dikkatle bakmıyorsanız Kubert tarafından gerçekten çizildiğine inanacağınız Sergio Cariello (ve tamamen Tom Ziuko tarafından renklendirildi). (1970’den itibaren Kubert’ten Geleneksel bir Sgt.

Başlığına rağmen, gerçekten bir dergi değil-Kubert’in geleneksel çalışmasının (artı daha önce hiç görülmemiş birkaç sürpriz) tam renkli örnekleri ile ağzına doldurulmuş tam teşekküllü bir ticari ciltsiz (sert kapaklarla). Diğer sanatçılardan çalışmalar-Neal Adams, Michael Netzer, Paul Rivoche, Gider Sienkiewicz, Ken Steacy, Fred Hembeck ve diğerleri-Stephen R. Bissette, Jan Duursema, Steve Lieber, Rags’tan Joe’ya övgülerle yan yana taraftır. Morales, Graham Nolan, Jerry Ordway, Karen Berger, Steve Skeates, Kurt Busiek, Steve Mitchell, Don Simpson ve Westfield köşe yazarı seven Smith tarafından uzun süreli bir haraç. Katkıda bulunanların çoğu Kubert’in ünlü okulunun mezunlarıdır.

Size bu olağanüstü proje hakkında daha fazla bilgi vermek istiyorum, ancak kısa patlamalarda okuyorum, çünkü bazen hala biraz taze olan konu tarafından boğuluyorum. Bu sayfalarda çok fazla olduğunu söyleyebilirim. Heartfelt haraç bunu açıklamaya bile başlamıyor.

Joe Kubert: Yaratıcı & Mentor (diğer adıyla Comic Book Creator #2) şimdi tüm harika çizgi roman mağazalarında ve üyelik hizmetlerinde sunulmaktadır. Aynı şekilde, basılı sürümde şekillenmeyecek ek, özel malzemelerle dijital olarak doğrudan iki katlı sunulur.

Konuyu hafifçe değiştirmek…

DC Özel #5

Joe Kubert’in özel bir şey olduğunun ilk farkınlılığının DC Special #5 (Ekim 1969’da satışta) olduğuna inanıyorum. Bu 64 sayfalık çizgi roman, SGT’nin oynadığı yeniden baskılarla DC için ünlü karakterlerinin çoğunu vurgulayan bir tüm Kubert meselesidir. Rock, Hawkman, Viking Prens ve Eagle Feather (uzun süredir unutulmuş 1956 vitrini #2 Kralların Kralları’ndan). Eksik bir rakip Ace hikayesi, çünkü bu dizinin evrensel olarak bir çizgi roman klasiği olarak selamlanması birkaç yıl daha sürecekti. Kısa ömürlü ateşten (Vitrin ve Tomahawk’ın oğlundan) Kubert’in o zamanki DC DC projesi olarak kısaca bahsedildi. Tarzan (1972) ve Ragman (1976) hala gelecekte idi.

Kubert taraftarları hemen DC özel #5’i aramalı, bir dizi yeniden baskının ötesinde, DC’nin üzerinde çalıştığı DC karakterlerinin “bazılarını” çizen iki sayfalık bir işlevi de dahil olmak üzere, aynı şekilde asla bastırılmamış bazı Kubert materyalleri de var. altın Çağ. Burada 11 var, Ga Hawkman, Flash, Dr. Fate ve Johnny Quick (Mort Meskin’in kalemleri üzerinde mürekkepler). (Bu karakterlerin birçoğu aynı şekilde o zamanki yeni kapakta.) Bu sorunda, Kubert tarafından yazılan Russ Heath, Irv Novick, Norm Maurer, Neal Adams, Carmine Infantino, Kubert’in de dahil olmak üzere endişelerini cevaplayan bir mektup var. Diğer yarısı Muriel ve beş çocukları – David, Danny, Lisa, Adam ve Andy.

Evi de aynı şekilde bu konuda yepyeni bir dört sayfalık hikayede yer alıyor. (Joe Kubert: Creator & Mentor’da küçük boyutta da yeniden basılmıştır.) Bugünün komik profesyonelleri Adam ve Andy Kubert, çizgi roman karakterleri olarak ilk görünüşlerinde çocuk olarak (1969’da) tasvir ediliyor. Benzer şekilde, sanatçı Russ Heath’in komik bir kamera hücresi ve efsanevi bir DC Comics çalışanı Gerda Gattel’in hızlı bir görünümü ve prodüksiyon koordinatörü. Bir DC karakteri hakkında tavsiyeye ihtiyaç duyan her tür DC yaratıcısı veya editör Gerda’ya büyük bir söz borçludur. DC’nin efsanesini koruduArşivler (şimdi şirketin tüm yayınlarının DC kütüphanesi olarak anlaşılıyor). Bu hikayede, Joe’ya iki kat daha uzun olan bir fan mektubu (Lyndon B. Johnson’dan biri dahil) sunuyor.

DC Special #12, Viking Prens, Sessiz Şövalye, Robin Hood’un maceralarını ve Altın Gladyatörün Maceralarını Yeniden Bastırın Kubert, Heath ve Novick hayranları için de büyük bir sorundur. & cesur.

Burada olduğumuzdan beri: DC Özel Geri Tarihi

DC Özel #1

DC Special, başlangıçta 1968’den 1971’e kadar uzanan ve 1975’ten 1978’e kadar yeniden başlatılan bir yeniden basım antolojisi dizisiydi. İlk sorun, tüm Carmine Infantino (ürkütücü, aynı zamanda, yakın zamanda ölmüş) hikayelerini içerdiği için sanatçıya yönelikti. Bu sorun, Infantino’nun bir DC yöneticisi haline geldiği ve nihayetinde 1971’e kadar DC Publisher olmaya başladığı zaman yayınlandı. DC’deki resimli kariyerine bir tür övgüdü (o zamanlar (o zaman ).

DC Special, “şimdiye kadar anlatılan en garip spor hikayeleri” nin üç sorunu (#7, 9 ve 13) için eviydi ve çoğunlukla Julius Schwartz tarafından düzenlenmiş SF hikayelerini Gardner Fox, John Broome, Carmine Infantino ve diğerlerinin çoğu. Alınmanın yanı sıra cesurun daha önceki sorunlarından. Aynı şekilde, Word’ün en tehlikeli kötü adamları ( #8 ve 14), sonunda kendi kısa ömürlü serisine yayılan, Altın Çağ materyalini olağan ilk sorunun ötesinde yeniden bastırmak için erken bir DC girişimi olduğu için dikkat çeken en tehlikeli kötü adamlar ( #8 ve 14) ve köken hikayeleri. Bu, o sırada çok sevilen bir sorun olan DC Special #15’te ortaya çıkan Jack Cole Golden Age plastik adam hikayelerinin koleksiyonunda doruğa ulaştı.

İlk problemlerin geri kalanının çoğu tür haraçlardı:

#2: Teen Comedy, 50’li yılların yeniden basarları, modalar kabaca güncellendi

#4: 50’li yıllardan gelen “Korku” hikayeleri, DC’nin o zamanki akım korku tutmasının tamamen yeni sargılarıyla-Abel’in ilk görünümü de dahil olmak üzere, daha sonra hilelerin evinde görünen Sandman

#6: “Vahşi sınır!” AKA Tomahawk ve Gil Kane’nin yeni sargılarıyla diğer erken Americana karakterleri

#10: “Dur: Yasayı yenemezsin!” 50’lerden polis memuru hikayeleri ve Vitrin #1’den itfaiyeci Farrell

ve #11: “Canavarlar!”, 1950’lerden gelen hikayeleri ve 60’ların Secret’ın evini (biri Jack Kirby tarafından) yeniden yazdırıyor. Sergio Aragonés bazı yeni bağlantı sayfaları sunar.

DC Özel #3

DC Special #3, Supergirl ve Star Sapphire hikayelerinin yanı sıra bir SF hikayesinin yanı sıra “All-Girl Sorunu” olarak faturalandırıldı. Bu sorunun büyük çekilişi, daha önce hiç yayınlanmamış iki Altın Çağ Soru Lady ve Siyah Kanarya hikayeleriydi. Bu, DC’nin birincil erkek kahramanları şokta göründüğü için DC’nin arka planla patlayan geleneksel kapağına (Neal Adams tarafından) sahiptir!

DC Özel #26

DC Special’ın ikinci enkarnasyonu (sayı #22-25), deneyim kahramanlarının (üç silahşör ve Robin Hood) daha fazla baskısı için dikkate değerdi. Friendly Lantern (kendi 1960’ların yıllık serisine sahip olmayan birkaç önde gelen DC karakterinden biri) ve son olarak Kanigher ve Kubert’in bazı rakip Ace baskıları. Bu serinin geri kalanının çoğu maalesef adlandırılan bir sürü yeniden baskı koleksiyonuydu-“süper kahramanlar süper çelikçelerle savaş”, “sunar… Hikayeler”, “Devlere Karşı Savaş”, “Süper Kahramanlar” savaşına karşı Canavarlar ”ve“ Dünya Paramparça Felaketler ”-bu gerçekten mükemmel hikayeler içeriyordu, son koleksiyonu ( #28’de) tamamen yeni tutuyor.

Daha fazla yeni mağaza denendi. #27’nin “Tehlike: Büyük Dinozorlar!” Mükemmel bir Kaptan Kuyruklu Yıldızı (daha sonra Hile Societ of Super-Heroes) hikayesi ile büyük konuk yıldızlarla hikaye gösterdi. 29. (son sayı), Paul Levitz, Joe Staton ve Bob Layton tarafından Amerika Adalet Derneği’nin tarihsel olarak harika, 34 sayfalık, daha önce hiç anlatılmamış kökenini içeriyordu. Ne yazık ki, hikaye kriz öncesi sürekliliğiydi, aynı zamanda Roy Origins #31’de Hile Origins #31’de yeniden yapıldı (orijinal hikayenin çoğunu korumak, ancak kıvılcımdan yoksun) ve Bob Downs 1988.

Kubert son kelimeyi alır

Joe Kubert #5 sağlar

Joe Kubert, gezegeni gezen en büyük çizgi roman sanatçılarından biridir. Elbette, gençliği sırasında, çizgi romanların altın çağında ve Hawkman ile dikkatlice bağlantılı olduğu için süper kahramanlar anlaşıldı. Ancak daha sonra, üzerinde çalışmak istedikleri şeyin daha fazla seçeneğine sahip olduğunda, kostümlü süper kahramanlar değil, deneyim karakterlerini seçti. Hawkman bile en iyi tasvirlerinde çağdaş bir savaşçıydı.

Kubert’in en iyi bilinen diğer karakterlerine bakın: Tor, Viking Prince, Sgt. Rock, Rakip Ace, Firehair, Tarzan, Ragman, çevre dostu Berets gazete şeridinden askerler ve son gün grafik romanlarının kahramanları. Kubert’in CH’siAracters özel güçlere ihtiyaç duymadı. Çoğu ölümcül adamdı – savaşçılar – genellikle imkansız olasılıklara karşı savaşıyordu.

Kubert de başka şekillerde de etkilendi. Kubert Okulu ile eğitildi ve şimdi babalarının ayak izlerinde birinden daha fazla yöntemle uyan iki oğlu Adam ve Andy de dahil olmak üzere en az iki kuşak istekli sanatçı öğretti.

Savaşçılar zor olanı yaparlar, savunmak ve zayıf, sürekli kurtaran insanların yaşamlarını, genellikle kendileri için mükemmel bir tehlike ile korurlar.

Öte yandan öğretmenler sonsuza dek bir şekilde savaşırlar. İlhamın ötesinde, genellikle son derece en iyi sanatçılar olmak için onları açmak için öğrencilerinden hayat almalıdırlar – hayır, olabilecekleri son derece en iyi insanlar.

Ve bu şekilde, Joe Kubert tamamen farklı bir savaşçı oldu.

Geçen yıl bu konuda çok inanıyorum.

KC Carlson diyor ki: Teşekkürler Joe!

Grand Comics veritabanından klasik çizgi roman kapakları.

Leave a Comment