Bir kabin nasıl çalışılır

Biraz bahar temizliği yapıyorum (kapanma! Haziran olduğunu biliyorum!) Ve eski makaleleri sıralarken, 1996’dan Lulu Booth Friends kılavuzlarının kopyasını buldum. Kongre sezonunun ısındığı düşünüldüğünde, belki de bazı küçük yayıncılar bu fikirleri yararlı bulabilirler. (Çok daha genel hale getirmek için makaleyi yoğun bir şekilde alıntı yaptım.)

Standın Açılması
Booth kurulumunun sorumluluğunu üstlenmek için bir koordinatörün geliştirilmesinde belirtilmiş olması gerekir. Tüm kutuların ve malzemelerin yerinde olduğundan emin olun. Standın görünür olduğundan emin olmak için afiş veya herhangi bir tabela kurun. Broşürleri ve tanıtım materyallerini çekici bir şekilde ortaya koyun; Masanın dağınık veya aşırı stoklanmadığından emin olun. Herhangi bir panelin veya profesyonel imzaların zamanını ve yerini duyuran işaretler koyun.

Anahtar kabini içerikleri

Broşürler/el ilanları ve üyelik yenileme formları.

Para Kemeri ve Makbuz Kitabı. İster üyelik ücreti veya bağış, para veren herkese makbuz verin. Para kemerinin herhangi bir şekilde güvenli olduğundan emin olun ve günün sonunda stant koordinatörüne geri döndürün.

Posta listesi kayıtları için pano.

Satın alınacak ürünler (genellikle tişörtler). Koordinatör, çalışan herkesin satışa ne olduğunu, fiyatları ve vergi talep edip etmeyeceğini bildirmelidir.

Tedarik kutusu. Makas, bant, nakliye formları (booth kurulumunu iade etmek için), kalemlerden, poster panosundan oluşur.

Lulu ile ilgili etkinlikler için panellerin/imzaların listesi.

Tablo örtüsü veya standı ayırt edici ve çekici hale getirmek için kaplama.

Personel programı, stantta kimin çalıştığını belirleme. En az birinin deneyimli olduğundan emin olarak en az iki kişi planlamaya çalışın. İnsanların şarj olmasına izin vermek için vardiyaları kısa tutun.

Booth’u çalışmak
Sözleşme görünümünün amacını hatırlayın. Lulu’nun hedefi arkadaşlarının arkadaşları üyeleri kaydetmek ve organizasyonla ilgili sözleri yaymaktır.

Organizasyon hakkında profesyonel ve deneyimli olun.* Standa düzenli tutun. Nasıl yaklaşılmayı sevdiğinizi unutmayın; Beklenen davranıştaki bölgesel ve konvansiyon farklılıklarına duyarlı olun. Sosyalleştirmek için çok fazla zaman harcamayın; Unutmayın, çalışmak için gönüllü oldunuz. Profesyonel yaklaştığında yıldızlı gözlü davranmayın.

*FOL kitapçığının yarısı, yeni gönüllüleri organizasyonda hızlandırmak ve onları temsil ederken ne söyleyecekleri ve ne söyleyemeyecekleri bir soru listesidir.

Standa çalışıyorsanız, yabancılarla rahatça konuşabilmeniz gerekir. Yardım etmek isterseniz, ancak dışa dönük değilseniz, koordinatöre bildirin, böylece size diğer uygun görevleri bulabilir. İnsanlar geçtikçe göz teması kurun ve konuşmalar başlatın. İyi bir açılış sorusu, “Lulu arkadaşlarına aşina mısınız?”

Yaklaşan herhangi bir kişiyi kabul edin. Potansiyel bir üye ile konuşmanın ortasındaysanız, kendinizi kısaca affedin ve yeni ziyaretçiye onlarla ideal olacağınızı bırakın. Broşürler verin, böylece ziyaretçiler yanlarında alacak çok önemli bilgilere sahipler. (Ama açıkça istemeyen birine broşür itmeyin.) Bir üye durursa, mevcut projeler ve etkinliklerin farkında olduklarından emin olun. Onlara üyeliklerini yenileme fırsatı sunun.

Kişisel eşyaları gözden uzak tutun. Bu sadece çok daha profesyonel görünmekle kalmıyor, aynı zamanda hırsızlığı durdurmaya yardımcı oluyor. Ayrıca, standda yemeyin, içmeyin veya sigara içmeyin.

Malzemeleri açıkça “ücretsiz” olarak veya büyük, kalın harflerle fiyatla etiketleyin.

Stand Kapatmak
Koordinatör veya belirlediği biri, malzemeleri boks yaparak ve para kuşağının sorumluluğunu alarak kabini kapatacaktır. Ayrıca makbuz kitabını toplanan formlara ve paraya karşı iki kez kontrol edecektir.

Büyük resim
Herhangi bir şekilde birisinin standda olduğundan emin olun.

Erken katılmak için sözleşmeleri seçin (bir önceki yılın sonuna kadar bile). İzleyiciyi ve demografiyi düşünün.

Sözleşme görünümünün amacını anlayın ve amacın karşılanıp karşılanmadığını görmek için daha sonra deneyimi inceleyin.

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook
Tumblr

İlgili Mesajlar:

C2E2 2020: Yılın son con? Bu, koronavirüs hakkında kalamar alanların dayanan bir şaka başlığı. Ama zaten seyahat ve enfeksiyon endişeleri nedeniyle yakında yaklaşan Emerald City Comic Con’dan çekilen insanları duyuyorum. Chicago’da C2E2’ye gittim, burada Brigid Alverson ile oda yapmaktan zevk aldım ve…

Marvel’de C2E2: Bunun yarın C2E2 için çılgınca hazırlanmak anlamına geldiğini düşündüğünüzü sanmıyorum – şov ziyaretim sadece Cuma günü mevcut olduğumu düşünerek çılgın olacak – bu yüzden ödüyorum Çeşitli basın bültenlerine ve açıklanan görünümlere dikkat. Sonra bu Marvel duyurusunu aldım: Marvel Booth (Booth #327)…

Süpermen/Batman: John C. McGinley (Metallo) ile röportaj, bir sonraki orijinal DC animasyon filmi Süpermen/Batman: Halk Düşmanları, 29 Eylül’de DVD’den çıktı. ABD ve Kahramanları Duyurdunull

Leave a Comment