Black Panther Avengers çizgi roman hikayesi sürpriz çıkış

Black Panther’in mevcut Avengers çizgi romanındaki çıkışını görüyor, dün gece çok sayıda Marvel hayranını şok etti. T’Challa, grubun kurucu üyelerinden biri olarak başladı, ancak 55. sayıdan ayrılma kararı aldı. Bu sorun dün yayınlandı. Bu yeterli değilse, çıkışı meraklı bir seçimle dolu bir boşluk bıraktı – Nighthawk. Bu, hayranların Avengers evreni hakkındaki anlayışı üzerinde önemli bir etkiye sahip olacağından emin.

Son zamanlarda, Black Panther’in Avengers çizgi romanındaki rolü Wakanda Kralı’nın rolü idi. Tek odağı, işlediği suçlar için Mephisto’ya adalet çıkarmaya yönelikti. Ne yazık ki, Black Panther’in Avengers çizgi roman hikayesi onun tek savaşı değil. Black Panther, hayranlarına Mephisto’yu yakalamanın ne kadar zor olduğunu gösteren solo çizgi roman serisine sahip. Avengers’tan çıkışı bu yolda başka bir sorun yarattı.

Black Panther Avengers çizgi romanında Nighthawk

Resim: Marvel

x

Mario Kart DLC Gold Rush.mp4

0 saniye 12 dakika, 40 saniye

Canlı
00:00
12:40
12:40

Avengers çizgi romanından ayrılırken Black Panther, onun yerini alması olarak Nighthawk’a bağımlı olmaya karar verdi. T’Challa bu karakteri elindeki tüm bilgileri verdi. Hayranlar Mephisto’nun Nighthawk’ı yarattığını hatırlayacaklar. Bunu eski bir kalkan ajanı olarak geçmişini kullanarak yaptı. Yani, bu en güncel gelişme garip bir gelişme gibi görünüyor. Gerçekten kimin nighthawk’ın gerçekten açık olduğunu sorguluyor.

Bu nedenle, diğer tanıdık yüzler geri dönerse şok olmazdık. Önümüzdeki birkaç konu boyunca Power Prenses ve Hyperion’u görmeyi bekliyoruz. Benzer şekilde, Black Panther’in Avengers çizgi romanından iyilik için gideceğinden şüpheliyiz. T’Challa, takımın gelişiminde çok büyük bir rol oynadı. Onu yakında tekrar göreceğimizi hissediyoruz, ama belki beklediğimiz şekilde değil.

Neyse ki, herhangi bir Black Panther hayranının beklemesi uzun sürmeyecek. Black Panther’in solo maceralarının bir sonraki sayısı 11 Mayıs’ta yayınlandı.

Dahası, Avengers Comic’in normal dizisine en yeni bükülme Marvel’in daha büyük resminin bir parçası. Kahramanlar Yeniden doğmuş zaman çizelgesi, hayranların dizi hakkında bildiklerinden çok farklı. Bu hikaye ark, Avengers’ın asla katılmadığı bir dünyaya sahiptir. Sonuç olarak, “Amerika’nın Filosu Yüce” dünyanın koruyucularıdır. Bu dünya, orijinal çizgi romanların dünyasından çok daha sert ve çok daha militarist.

Bilmediğiniz bir dünya

Resim: Marvel

“Amerika’nın Filosu Yüce”, Avengers Comic’ten orijinal takımdan çok farklı. Daha da önemlisi, hükümet bu gruba sponsor oluyor ve bilinen Avengers’ımızdan çok daha milliyetçi bir savaşçı grubu oluşturuyorlar.

Aynı şekilde, bu farklılıklar Marvel zaman çizelgesinin başlangıcına kadar idealdir. Yazar Jason Aaron, geçen yıl Amerika’nın Amerika’nın Filosu Yüce Zaman Çizelgesindeki farklılıkların bir kısmını açıkladı.

Harika Four ve Spider-Man gibi karakterler bu evrendeki bilinen formlarında mevcut değildir. Bu, Filo Yüce’nin dünyayı Yeşil Goblin ve Galactus gibi tehlikelerden kurtarmaktan sorumlu olduğunu gösterdi. Avengers çizgi romanlarının temel bir parçası olan İç Savaş bile hayranların beklendiği gibi olmadı. Bunun yerine, Iron Man ve Kaptan Amerika bu savaşın merkezinde değildi.

Amerika Filosu Yüce, etkinliklerin çok farklı bir versiyonunu anlatan Avengers ekibinin yerini aldı. Sorunlara yönelik teknikleri çok daha fazla savaşa dayalıdır ve Avengers ekibimizin ahlaki yargısından yoksundur.

Doğal olarak, zaman çizelgesindeki bu sert değişikliklerin geniş kapsamlı sonuçları olmuştur. Bunun tüm Marvel evreninde etkileri olmasını bekleyebiliriz. Black Panther’in Avengers çizgi romanındaki çıkışı bulmacanın sadece bir parçası. Bu diziden çok daha fazla sarsıntı bekleyebiliriz. Gelecekte bol miktarda bükülme olacağından emin olabilirsiniz. Hiç şüphe yok ki hayranların dizi hakkında bildikleri her şeyi değiştirecekler.

Leave a Comment